Finále na dosah ruky

24. 06. 2013

Bohužel ani nejlepší letošní výkon celého týmu nestačil na postup do finále. Prague Lions jsme podlehli 28:14.

První útočnou sérii byli sebejistí Lions nuceni ukončit puntem a díky skvělému returnu Pavla Jordana, který "zakotvil" na 45yd Lions, měl útok Alligators výbornou pozici, čehož také využil a Jan Bárta po přihrávce Tomáše Fortelného skóroval první touchdown zápasu. Martin Herman pojistil na 0-7. Lions byli zaskočeni, ale i tak se jim podařilo ještě v první čtvrtině skóre srovnat po přihrávce amerického quarterbacka Garrett Meadora ze svých 20yd na dalšího zahraničního "amerického" (z Antarktidy) hráče - receivera Gary Coopera. Na 7-7 kopem za bod srovnal Ondřej Šisl.

Ve druhé čtvrtině Alligators měli šanci bodové skóre navýšit, kdy 25yd před Lions endzónou přihrával Fortelný na Davida Michálka, kterému však míč chytl jeho jmenovec z Lions s č.13 David Michálek. Čtyři minuty před poločasem Martin Herman kopal field goal z 18yd před soupeřovou zónou,ale minul. Obrana Lions nabrala dech a poslala quarterbacka Alligators Tomáše Fortelného několikrát k zemi a tak útok volil bezpečný punt. Jedenáct sekund před koncem druhé čtvrtiny se podařilo Lions chytnout druhý interception a výhoda útoku zůstala pro vypršený čas nevyužitá.

I ve druhém poločase se Alligators poměrně rychle dostali na půlku Lvů, ale obrana Lions nedovolila, aby akce založené na bězích (Michala Dovrtěla, Jana Nestra) nějak výrazně ohrozili stav skóre a donutili tak Alligators k puntu. Snad podle pořekadla "nedáš dostaneš" se řídil následný útok Lions, ve kterém byl vidět výtečný Lukáš Růžek (s č.34), kterému se podařilo hru přesunout z vlastní 25yd linie na 41yd Alligators. Po té quarterback střídavě přihrával na Marka Suchého (č.12) a předával opět na Růžka, kteří zajistili útoku Lions pozici 5yd před endzónou, čehož využili a Růžek poslal svým touchdownem poprvé za zápas svůj tým do vedení. Šisl navýšil na 14-7. Následný útok Alligators se opět celkem rychle dostal po běhu Dovrtěla, a zachycené přihrávce Jana Bárty, na 16yd před koncovou zónu soupeře. Pas do ní v následné akci na třetí pokus na Davida Mynáře, však byla cornerbacky Lions ubráněna a tak headcoach David Ospalý nařídil fieldgoal, druhý v pořadí: Hermana vystřídal Petr Mikloš, kterému se výtečně dařily výkopy v kicking týmu, ale jiná technika kopu mu zřejmě nesedla, a míč poslal stejně jako v předešlém pokusu Herman, mimo branku.

Do závěrečné čtvrtiny vstupovali Lions s náskokem jednoho touchdownu. Útok Alligators se dostal ze svých 25yd pomocí úspěšných pasů na Leoše Janďourka, Romana Pavésku a následných běhů Dovrtěla a Nestra na 25yd před endzónu Lions. Výborný catch Bárty mezi dvěmi aktivně bránícími hráči soupeře dokázal proměnit v bodový zisk. Herman pojistil kopem za bod a posunul tak semifinálový zápas do bodu nula : stav 14-14.