Sígrs vs. Alligators

7. 04. 2018

Aligátoři ve vyrovnané bitvě zvítězili 13:19.

První zápas Bitters ligy 2018 v Brně byl vyrovnaný, plný chyb a faulů a dramatický do posledních okamžiků. Celý zápas provázel silný vítr a to velmi ovlivnilo hru vzduchem. Tým Sígrs před sezónou posílil své řady hned trojicí importů a konkrétně Michael Lindsey 1# byl na hřišti opravdu hodně vidět.

Na returnu začali Sígrs a hned v první akci zápasu ukázal Michael Lindsey své rychlé nohy, když donesl míč až na polovinu hřiště. Sígrs však rychle ztratili balón po fumble Daniela Schmieda 19#. Na míč se tak dostali Aligátoři, první down získal během, skvěle hrající David Kilian 4#, a také rychlonohá posila Alligators Michael Campbell 8#. Pak však přišel fumble i na straně zelených a na míči opět Sígři, těm však ukradl přihrávku ze vzduchu Jan Nestr 28#. Hosté se také na balónu moc neohřáli, když přihrávku Tomáše Fortelného 12# vystihl pozorný Jonathan Lopez 33# a zachytil interception. Po sérii nepřesností na obou stranách tak skončila první čtvrtina 0:0.

Obrana hostů.Ovšem hned na počátku druhé čtvrtiny se Sígrs nadechli a nejprve se po pěkném screenu na Adama Vorla 20# dostali na třicet yardů k end zóně hostí, aby se vzápětí Filip Ondrášek 31# proběhl celou Aligátorskou obranou pro touchdown, který si i sám potvrdil kopem – 7:0 pro domácí. Týmy si pak dvakrát vyměnili útoky na hřišti bez zisku prvního downu. Poté však David Kilian získal pro zelené krásným během první down, vzápětí další po kompletním pasu Michal Dovrtěl 6# a tažení završil po zemi Tomáš Fortelný. Nestr potvrdil – 7:7. Hned další série přinesla zajímavou akci, když našel Ondrášek dlouhou přihrávkou Lindseyho, ten však míč neudržel pod tlakem Hynka Brandla 33# a volný míč pro hosty získal Jakub Zábojník 7#. Nabuzení Alligators se rychle dostanou, po pasu na Davida Michálka 89#, běhu Kiliána a nádherného zachycení Jaroslava Doležala 15# na dostřel end zóny domácích, drive i první poločas nakonec zpečetí Jan Nestr kopem za tři body – 7:10.

Jan Nestr.Na začátku druhého poločasu nejprve u obou týmů dominují obrany. Michael Lindsey sice předvede nádherný punt return, ale ani pak nezískají Sígrs první down. Třetí čtvrtina tak skončí bez bodů.

V poslední čtvrtině začínají Sígrs více využívat Michaela Lindseyho. Tato taktika nese ovoce, kombinací běhů Lindseyho a Ondráška Sígři přejdou celé hřiště, aby nakonec Lindsey skóroval, Ondrášek však nepotvrdí – stav 13:10. V následujícím kick off returnu doběhne Michael Campbell skoro na polovinu hřiště a dvěma fauly při této akci posunou Sígři hosty až ke své end zóně. Po několika neúspěšných signálech kope Jan Nestr za tři body – 13:13. Sígrs jsou zastaveni, Aligátorům však v dalším tažení zachytí přihrávku Michael Lindsey. Po dlouhém běhu Filipa Ondráška, kterého naštěstí pro hosty zastaví spurtem napříč přes celé hřiště Hynek Brandl, to vypadá, že je rozhodnuto. Rozhodující kop ale Sígrům zablokuje Jan Nestr, sám si ho i zvedne a za pomoci dobrých bloků rozhodne returnem přes celé hřiště zápas – 13:19 pro Brno Alligators!

Autor: JR
Foto: Petr Toman/WorldSportsImages.com

Tabulka Junioři východ

sezóna 2019, Bitters liga

Přerov MammothsPřerov Mammoths10+35
Vysočina GladiatorsVysočina Gladiators10+14
Bratislava OutlawsBratislava Outlaws10+5
Ostrava SteelersOstrava Steelers01-5
Brno SígrsBrno Sígrs01-14
Brno Alligators01-35

Partneři klubu

  • Koala elektronik
  • Sita CZ
  • Bike Athletic
  • Menšíkova jedenáctka
  • Rodinná klinika M, s.r.o.
  • Servis podnikatelských rizik s.r.o.
  • ENEKA s.r.o., Vaše energetická úspora
  • Obrázek - logo Levná výpočetní technika
  • Obrázek - logo WSI