Alligators vs Patriots

17. 06. 2017

Aligátoři ubránili vlastní hřiště v ofensivní přestřelce a porazili doma Patrioty 44:41.

Hodinu před začátkem utkání se spustil déšť, který vydržel padat s různou intenzitou po celou dobu utkání. Povětrnostní podmínky měly bezprostřední vliv na hru obou týmů, kupodivu přesně opačnou. Zatím co quarterback domácího týmu Tomáš Fortelný 12# měl co dělat, aby zkrotil míč po snapu. Tak jeho protějšek na straně druhé, americká posila Plzně Van Parker Jr. 3#, neměl s deštěm žádný problém a bez problému házel jeden pas za druhým. Patrioti posilnění šikovným importem záhy rezignovali na hru po zemi a svůj game plan postavili na pasech Van Parkera Jr. a jeho bězích. Aligátoři se naopak konzistentně posouvali převážně po zemi.

Jan Nestr skóruje.Brno Alligators vyhráli los a zvolili volbu v druhém poločase, což se ukázalo jako klíčové rozhodnutí. V první čtvrtině se kupily nepřesnosti na obou stranách míče, Aligátoři se při svých prvních drivech pokoušeli střídat běhy s pasy, ale při jednom pasovém pokusu Tomáš Fortelný ztratil míč a do útoku tak šla Plzeň. Dobré pozice na hřišti využil Van Parker Jr. který našel v end zóně domácích volného Marka Babáka 14#. Brno odpovědělo dravým během Leoše Janďourka 3# a zvolilo potvrzení za dva body, to bylo úspěšné. Patrioti bez respektu a tvrdě odpověděli dlouhým pasem, jež zachytil Martin Loukota 89#. Na míči byli opět Aligátoři, kteří postupným útokem po zemi, zakončeným dalším touchdownem Leoše Janďourka a úspěšnou dvoubodovou konverzí, upravili skóre na 16:13. Hosté však neponechali nic náhodě a energické představení Van Parkera Jr. pokračovalo, když necelou minutu před koncem poločasu upravil vlastním během skóre na konečných 16:19.

Tlak Aligátoří obrany.Aligátoři vstoupili do druhého poločasu šťastnější nohou a první drive dokázal zachránit Tomáš Fortelný, jenž po špatném snapu zpracoval míč a sám doběhl do end zóny, potvrdit touchdown se nepovedlo. Obrana povzbuzená dobrou hrou útoku konečně zastavila Patrioty a poslala na hřiště svůj útok. Aligátoří útočná lajna se rozjela do výborného tempa a bez problémů blokovala pro další běhové akce, na konci tažení přes hřiště byl Jan Nestr 28#, který si touchdown dalším během také potvrdil a upravil tak skóre na komfortních 30:19 pro Aligátory. Dění na hřišti však vyhecovalo Plzeňského rozehrávače k ještě lepšímu výkonu, když dlouhou bombou našel Lukáše Kadlece 84# a pak pro dva body Davida Hlaváčka 22#. Stav 30:27 a bitva pokračovala. Rozjetý útok domácích nezaváhal a dlouhým během uklidnil promoklou střídačku i fanoušky David Kilian 4# – 36:27.

Boj o yardy.Linebackeři Brna začali lépe pokrývat své zóny a tak začal Van Parker Jr. stále častěji využívat i svých hbitých nohou. Nakonec si dokázal doběhnout i pro další touchdown a stáhnout stav na 36:33. Domácí útok naštěstí držel nastolené tempo a svůj další drive dokázal vzduchem završit Tomáš Fortelný po spolupráci s Davidem Michálkem 89# a následně Pavlem Jordanem 88# za dva body – 44:33. Tři minuty poté opět atletický Van Parker Jr. po zemi a pak pasem na Lukáše Kadlece za dva body na stav 44:41. Na míč šli Aligátoři a vypadalo to, že je hotovo – po nádherných blocích celého týmu si pro dlouhou hru běžel spolehlivý Jan Nestr, ten však pod tlakem neudržel balón a Plzeňský orchestr byl i se svým dirigentem opět na hřišti. První down hostí a vzápětí další po krásné kompletní přihrávce, kterou však v následném běhu pod tvrdým tlakem domácí obrany Plzeňský receiver neudržel a ztratil míč. Drama tak ukončil zakleknutím domácí quarterback Fortelný.