Blades vs Alligators

28. 05. 2017

Aligátoři potvrdili roli favorita a v odvetě zvítězili 26:48.

V prvním opravdu tropickém víkendu nás čekal náročný výjezd napříč celou republikou do Ústí nad Labem za tamními Blades. Brněnský tým, ukolébaný dlouhou cestou autobusem, se sice nedokázal rozjet na svých sto procent, ale i přes to měl celé utkání pod kontrolou.

Jako první sice skórovalo Ústí, ale Aligátoři okamžitě odpověděli třemi touchdowny. Když se postupně prosadil po zemi Leoš Janďourek 3# a Jan Nestr 28#. Pak po skvělé obrané práci Vladimíra Makary 27#, který zachytil soupeřovu přihrávku a donesl ji na dostřel end zóny Ústí, konečně i vzduchem po ose Tomáš Fortelný 12# - Martin Hejč 82#. Všechny touchdowny kopem za bod bez problémů potvrdil Jan Nestr. Blades ještě před koncem poločasu zvládli prolomit naši end zónu a zkorigovat tak skóre do stavu 12:21.

Pavel Jordan v útoku.

V druhém poločase Brno mírně upravilo systém útoku a rychle dvakrát dobilo bodové území soupeře. Nejprve z těsné blízkosti opět Leoš Janďourek a pak naopak přes půlku hřiště po dlouhé přihrávce od Tomáše Fortelného Pavel Jordan 88#. Blades sice ještě dvakrát skórovali a jeden touchdown dokonce i potvrdili, ale Alligators vše kontrolovali dvakrát po zemi – nejprve dovršil hattrick Leoš Janďourek a nakonec opět Jan Nestr. Konečný výsledek 26:48.

Útok Alligators.

Hodnocení trenéra Jana Raspopčeva: Utkání jsme měli celou dobu pod kontrolou. V útoku jsme skórovali opět sedmkrát z osmi drivů. Útočná lajna hrála velmi dobře a naši zadáci z toho profitovali celý zápas. V obraně jsme dokázali vyvinout veliký tlak na soupeřovu rozehrávku a zaznamenali jsme několik sacků. Soupeřův rozehrávač měl několikrát veliké štěstí, když odhazoval míč pod tlakem do připravené obrany a jeho spoluhráčům se podařilo míč přes to získat.