Alligators vs Hippos

21. 05. 2017

Tým Brno Alligators v domácím zápase porazil Prague Hippos 47:7.

Solidně zaplněné tribuny areálu Rugby Clubu Bystrc v Brně hostily dohrávku třetího kola 2.Ligy 2017 v americkém fotbalu mezi domácím týmem Brno Alligators a hosty Prague Hippos. Zápas se odehrál ve férovém duchu a za krásného slunečného počasí.

 

Alligators vyhráli los a zvolili volbu v druhém poločase, na míč tak šli hosté. Dobře připravená obrana domácích však dokázala zastavit jejich první tři pokusy pro minimální zisk a čekala odkop soupeře. Hippos se však, celkem překvapivě v této fázi zápasu, rozhodli hrát čtvrtý down a skvěle hrající Martin Fišer 90# vystavil Nikolovi Antošovi 5# stopku, čímž poslal na hřiště útok Brna.

Leoš Janďourek skóruje.Ten nezaváhal a přesnými přihrávkami Tomáše Fortelného 12# a běhy Jana Nestra 28# přešel přes hřiště, aby za dominantním blokem Jakuba Riga 69# pohodlně skóroval Leoš Janďourek 3#. Jan Nestr potvrdil kopem za bod, aby následujícím odkopem překopl celé hřiště a Hroši tak začínali se svým útokem z dvaceti yardové linie. Následný drive byl tím nejlepším, co ten den pražský tým předvedl. Postupnou sekvencí, čítající sedmnáct akcí, tvrdých běhů a dokonce i dvěma kompletními pasy přešel celé hřiště. Úspěšné tažení završil, kdo jiný než Nikola Antoš, během přes střed své mohutné útočné lajny.

Po úspěšném potvrzení kopem zvolili Hroši krátký odkop přímo do náruče Jana Nestra, který posunul míč skoro na polovinu hřiště. Stejný hráč pak dvěma běhy dostal Aligátory na dostřel end zóny, kde Tomáš Fortelný přesným pasem na Davida Michálka 89# bez problémů poslal domácí opět do vedení.

David Michálek.Po zbytek utkání již Hippos tahali za kratší konec provazu. Obrana domácích hrála pozorně a v útoku Alligators dokázali ze svých osmi drivů sedm krát skórovat touchdown. Krom již dvou popsaných, pak celkem třikrát pokořil end zónu hostí RB David Kilian 4#, jednou po zemi a dvakrát po spolupráci s Tomášem Fortelným, přičemž yardy získané Kilianem jen při těchto touchdownových akcích činily 113 yardů! Svůj šestý touchdown sezóny zaznamenal Jan Nestr. Také Pavel Jordan 88# nevyšel na prázdno, když ho přesnou přihrávkou ze čtyř yardů našel rozehrávač Brna. Konečné skóre se tak zastavilo na 47:7 pro Brno Alligators, čímž se opět dostalo na čelo tabulky 2.Ligy.

Vyjádření M. Vogala kapitána obrany Prague Hippos: „Do Brna jsme jeli s jasným vědomím, že Alligators jsou favoritem zápasu, nicméně náš herní projev se s každým zápasem zlepšuje a tak jsme věřili, že dokážeme domácí minimálně jeden poločas pořádně potrápit. To se nám chvíli dařilo v první čtvrtině, kdy naše offense skórovala a za stavu 7:7 jsme viděli i trochu překvapené výrazy na střídačce Alligators. Toho se však nepodařilo využít a postupně se začala více a více projevovat ohromná kvalita soupeře zkombinovaná s naší velkou marodkou, s kterou bojujeme především v OL a DL. V druhém poločase už jasně dominovala offense domácích a přestože náš útok míčem dokázal hýbat, další body již nezařídili. S útočným projevem jsme tedy všehovšudy spokojení, pokud ale nezlepšíme obrannou část hry, tak recept na výhru proti takto kvalitním soupeřům budeme hledat těžko. Za našeho nejlepšího hráče, bych označil Zdeňka Maslanika, který zaskočil za zraněného Nikolu Antoše a ač již skoro čtyřicátník zdatně Nikolu nahradil.

Vyjádření trenéra Jana Raspopčeva: „Z netradičního útoku Hrochů jsme měli veliký respekt a pečlivě jsme se na něj připravovali. I přes to Hippos dokázali přejít celé hřiště a skórovat. Pak začali hosté hromadit chyby a obrana se chytla. Náš útok jel jako mašina – útočná lajna skvěle blokovala a naši beci toho dokázali skvěle využít. Obzvláště David Kilian byl skoro nezastavitelný.“

Autor: Jan Raspopčev
Foto: Jiří Franěk

Paddock Liga východ

sezóna 2020

Přerov MammothsPřerov Mammoths000
Ostrava SteelersOstrava Steelers000
Brno SígrsBrno Sígrs000
Brno Alligators000

Partneři klubu

 • Penzion pod Drátníkem
 • Koala elektronik
 • Sita CZ
 • Bike Athletic
 • Menšíkova jedenáctka
 • Rodinná klinika M, s.r.o.
 • Servis podnikatelských rizik s.r.o.
 • ENEKA s.r.o., Vaše energetická úspora
 • Obrázek - logo Levná výpočetní technika
 • Obrázek - logo WSI
 • Obrázek - logo KPC
 • Obrázek - logo Autonova