Patriots vs Alligators

6. 05. 2017

Ve svém druhém venkovním zápase jsme zvítězili 7:45.

Prokletí špatných začátků
zápasů se tentokrát nekonalo. Po dlouhém výkopu přes celé hřiště začínala naše obrana. Po dlouhém běhu Plzeňského rozehrávače Zacharyho Lewise 7# přišla nepřesnost v soupeřově rozehrávce, tu okamžitě využil Martin Fišer 90#, který zalehl volný míč a poslal tím do hry náš útok. Ten nabídku využil a po několika akcích skóroval po zemi David Kilian 4#. Touchdown, stejně jako všechny ostatní, přesně potvrdil kopem Jan Nestr 28#. Hned v dalším drivu vystavil útoku Patriotů stopku Hynek Brandl 33#, zachycením pasu Plzeňského rozehrávače a dal tím útoku Alligators další krásnou pozici na hřišti. Útok nezaváhal a opět po zemi si pro šest bodů doběhl Jan Nestr. První čtvrtinu pak stylově uzavřel z obrany Jan Miklica 52#, když donesl interception do end zóny pro šest bodů.

Ve čtvrtině druhé se začala hra více kouskovat díky chybám a faulům na obou stranách. Brno se konečně prosadilo i vzduchem po ose Tomáš Fortelný 12# Martin Hejč 82#. Poslední body v první půli přidal opět po zemi David Kilian. Skóre se tak zastavilo na 0:35 pro hosty.

Obrana Aligátorů.Díky vysokému rozdílu se hned na začátku druhého poločasu spustil čas a zápas se tak smrsknul na pouhá čtyři tažení přes hřiště. Aligátoři využili obě, to první po zachyceném pasu Davidem Michálkem 89# a pak kopem Jana Nestra za tři body. Plzeň dokázala pěkným postupným drivem smazat nulu na svém kontě, když zaznamenal touchdown David Hlaváček 22#. Patrioti měli ještě jednu šanci, když pár sekund před koncem našel quarterback domácích volného příjemce v endzóně, nicméně akce byla pro faul zrušena, a dalšími rozehrávkami se již domácím skórovat nepodařilo.

David Kilian uniká soupeři.Hodnocení trenéra Jana Raspopčeva: Po raketovém startu v prvním poločase jsme se přizpůsobili tempu Patriotů. Obrana odehrála výborný zápas a opakovaně dávala našemu útoku krásné pozice na hřišti, které jsme dokázali využívat. Dokázali jsme narušovat rozehrávku a získávat turnovery, dokonce jsme z obrany skórovali. Výborný zápas měl opět Martin Fišer a Hynek Brandl, blýskl se Jan Miklica.

Útočná lajna vytvářela dostatek prostoru pro běhy i času ke hře vzduchem. Zápas nám ukázal na čem zapracovat do dalších utkání. Pohledná zachycení od Pavla Jordana a Davida Michálka dokázala vlít energii do řad útočníků. Neméně atraktivní byly taneční běhy Davida Kiliana a tvrdé průniky Jana Nestra.