2. kolo Flagu U19 (Ostrava)

30. 04. 2017

Druhý turnaj série Flagové ligy U19 se konal v neděli 30. 4. v Ostravském Sporovním areálu Poruba, a náš tým byl opět u toho.

V prvním zápase turnaje byl naším soupeřem favorizovaný domácí tým Ostrava Steelers. Kluci se nebyli celý první poločas schopni dostat do zápasu a Oceláři nám tak utekli o 19 bodů. V druhé půli jsme se nadechli k obratu - Jenda Bulinský 84# zpřesnil své přihrávky a obrana tažená dobře hrajícím Janem Simonyim 83# opakovaně zastavovala útok soupeře. Nasázeli jsme Ocelářům 20 bodů, nicméně chytře hrající Ostrava kontrolovala stav utkání potvrzeným touchdownem a zvítězila 26:20. Opět špatný první poločas a již tradiční prohra se Steelers o šest bodů.

Jan Simonyi v obraně.Hned v druhém utkání dne s Trutnovskými Rangers jsme dostali šanci na reparát nevydařeného zápasu z prvního turnaje. Aligátoři vlítli na soupeře jako velká voda. Jakub Zábojník 9# třikrát skóroval z obrany po zachycené Trutnovské přihrávce. Útok se rozehrál – Matyáš Zezůlka 62# a Robert Wirth 87# dokázali zpracovávat Bulinského přihrávky. Skvěle se uvedl nováček na postu running backa Filip Špringer 18#. Výsledné skóre – 22:45 pro Brno Alligators.

Zápas s Rangers.Závěrečným duelem našeho týmu byl zápas s Národním týmem žen. Rozehraná a dobře trénovaná děvčata odehrála skvělý zápas. Naše obrana měla veliké problémy zastavovat přesně hrající rozehrávačky soupeře a útok špatně hledal rytmus proti agresivně hrající obraně dívčího nároďáku. Naštěstí v rozhodujících okamžicích dokázali za pomyslnou záchrannou brzdu zatáhnout obránci Pavel David 17# a Jakub Zábojník 9#, když vystihli přihrávku děvčat a druhý jmenovaný ji dokonce donést přes celé hřiště pro šest bodů. Konečné skóre 27:19 pro Aligátory přesně odráží dění na hřišti.

Marek Klusák.Hodnocení trenéra
Jana Raspopčeva: na všech týmech bylo vidět zlepšení v porovnání s prvním turnajem. Brnu velmi pomohl příchod Filipa Špringera a návrat Lukáše Bělíka do sestavy. V prvním zápase chyběla rozehranost, druhý byl velmi dobrý a s děvčaty jsme ztratili koncentraci. Skvělý turnaj odehrál Jakub Zábojník a Jan Simonyi, v útoku překvapil již jmenovaný Filip Špringer a Robert Wirth.

Tuto sobotu: 6. 5. v 14:00 hodin hraje náš seniorský tým zápas v Plzni s domácími Patriots – držte nám pěsti!