Alligators vs Blades

22. 04. 2017

V našem prvním domácím utkání jsme přesvědčivě zvítězili nad týmem Ústí nad Labem Blades 62:12.

Hřiště RCB Brno Bystrc, pod mrakem, dvě hodiny odpoledne, tým Brno Alligators vyhrává úvodní los v zápase druhého kola 2.Ligy amerického fotbalu a vybírá volbu v druhém poločase. Na hřiště tím pádem vybíhá kickoff domácího mužstva; po povedeném dlouhém kopu přichází jistá skládka Roberta Wirtha 10# na 15 yardech soupeře. První akcí Blades nachází Jan Bláha 18# dlouhým přesným pasem nabíhajícího Jakuba Lukáška 81#, který s míčem bez zaváhání dobíhá pro šest bodů. Ústí volí potvrzení za dva, ale obrana Brna je proti - stav 0:6. Blades odkopávají po zemi, skákající míč nedokáže David Kilian 4# zkrotit a soupeř tím získává výhodnou pozici v blízkosti naší koncové zóny. Obrana naštěstí přitvrdí a Filip Bakota 25# tvrdě skládá quarterbacka Bláhu, který při sacku ztrácí balón, ten zalehává Martin Fišer 90#. Nabuzení Aligátoři se pohledným drivem přesných pasů a razantních běhů dostávají do red zóny soupeře a kopem Jana Nestra 28# korigují stav utkání na 3:6.David Michálek zachytává přihrávku. Domácí tentokráte překopávají celé hřiště a útok hostů tím pádem začíná na 20 yardech. Obrana povolí Ústí jen jeden první down a to volí odkop. Na hřišti opět Alligators, další pěkný drive zakončuje po zemi David Kilian 4# a kopem potvrzuje Jan Nestr. Skóre 10:6 pro domácí. Útok Blades je tentokrát lepší, nicméně po několika získaných downech musí volit opět odkop. Útok Brna začíná na své polovině a bohužel po špatně zahraném signálu ztrácí balón. Hosté využívají nabídnuté šance a dalším pasovým touchdownem Jana Bláhy na Petra Weinhofera 20# otáčejí utkání na svou stranu – 10:12. Aligátoři však svým dalším drivem na dvě akce přechází celé hřiště a po kompletním pasu Tomáše Fortelného 12# na Davida Michálka 89#, tak svítí na výsledkové tabuli stav 16:12. Už to vypadalo, že půjde opět o vyrovnaný a až do konce napínavý zápas.


Robert Wirth v akci.Po zbytek utkání však připisovali body na tabuli jen domácí. Výsledné skóre 62:12 ale nepopisuje úplně přesně dění na hřišti. Ano, Brno bylo jasně lepší, ale i Blades se díky přesným přihrávkám Jana Bláhy dokázali posouvat po hřišti. Alligators však vždy dokázali v rozhodujícím okamžiku využít chyb soupeře a bodově proměnit své pozice na hřišti. Touchdown si dále postupně připsali Pavel Jordán 88#, opět David Kilián, Jan Nestr, Robert Wirth, Leoš Janďourek 3#, a opět duo runingbacků Kilián, Nestr.

Vojta Nováček při sacku.Hodnocení hlavního trenéra Jana Raspopčeva: Útok Brna Alligators vypadal tento zápas velmi dobře – Tomáš Fortelný hrál koncentrovaně a spravedlivě rozděloval své pasy mezi všechny receivery, z nich se zápas velmi povedl Davidovi Michálkovi. Po zemi se dařilo obzvláště Janu Nestrovi a Davidu Kiliánovi.

V obraně jsme získali celou řadu sacků a několik turnoverů. Skvělý zápas odehrál Martin Fišer a Tomáš Poledník 98#, několika velmi tvrdými a pěknými zákroky se blýskl Jakub Zábojník 7# a Hynek Brandl 33#. Junior Pavel David 17# i v tomto zápase dokázal zachytit soupeřovu přihrávku a má tak na svém účtu již tři interceptiony během dvou seniorských zápasů.

Speciální týmy opět zahrály velmi dobře, jen na potvrzování kopem budeme muset trochu zapracovat.

Tuto neděli 30. 4. odehrají v Ostravě Porubě naši junioři druhé kolo Flagové ligy U19 – držte nám pěsti.

Autor: JR
Foto: Jiří Franěk

Paddock Liga východ

sezóna 2020

Přerov MammothsPřerov Mammoths000
Ostrava SteelersOstrava Steelers000
Brno SígrsBrno Sígrs000
Brno Alligators000

Partneři klubu

 • Penzion pod Drátníkem
 • Koala elektronik
 • Sita CZ
 • Bike Athletic
 • Menšíkova jedenáctka
 • Rodinná klinika M, s.r.o.
 • Servis podnikatelských rizik s.r.o.
 • ENEKA s.r.o., Vaše energetická úspora
 • Obrázek - logo Levná výpočetní technika
 • Obrázek - logo WSI
 • Obrázek - logo KPC
 • Obrázek - logo Autonova