Výhra na půdě Steelers

15. 04. 2013

Druhý letošní zápas přinesl naše první body. Na hřišti Ostravy Steelers jsme zvítězili 28:21.

Jan Raspopčev, trenér obrany: Zápas s Ostravskými oceláři byl tvrdým testem naší obrany. I když to tak na začátku úplně nevypadalo - Ostrava začala s roztaženou formací a čtyřmi receivery a pro nás nebyl problém je zastavovat. Vše začalo až s protivníkovou formací s dvěma tight endy, která přidala dobré ocelářské lajně muže na víc a rázem začali získávat yardy i body.
Nicméně i tak si myslím, že jsme měli zápas pod kontrolou a až na dvě dlouhé hry jsme dokázali opakovaně vracet náš útok na hřiště. Výborný zápas měl Jiří Franěk. Celá obraná lajna hrála proti běhům na jedničku. Jestli dokážeme zlepšit i náš tlak na soupeřovu rozehrávku při pasech, tak věřím, že se s Trnavou ? naším příštím soupeřem, dokážeme popasovat se ctí.

 

David Ospalý, hlavní trenér: Rozhodně se nejednalo o žádný jednoduchý zápas a to jak po té fyzické tak po psychické stránce. Věděli jsme, že výsledek bude opravdu důležitý pro celý vývoj sezóny a jsme rádi, že jsme tento zápas zvládli. Všichni hráči ukázali, že se chtějí o dobrý výsledek a výhru porvat a že to můžou udělat dobře. Samozřejmě ani v tomto utkání jsme se nevyvarovali chyb, ale tak už to ve sportu chodí. Tým který jich udělá méně vyhrává. Tentokrát jsme to byli my a jsme za to opravdu rádi.
Ač to tak výsledkově nevypadá, celý zápas jsme kontrolovali hru a od prvního TD nebyla hra nikdy výsledkově vyrovnaná. Vždy jsme měli potřebnych 7 bodů navrch. Za zápas jsme s utokem čtyřikrát přešli celé hřiště a dostali se do red zóny, ve které jsme skórovali, což je velké pozitivum. Navíc to značí, že nemusíme spoléhat na velké a svým způsobem náhodné hry, ale jsme schopni se opravdu konsistentně pohybovat směrem dopředu po celém hřišti.
Útok z mého pohledu předvedl velmi slušný výkon, kde nikdo moc nevyčníval a všichni odvedli svoji praci tak, jak jsme chtěli. Určitě bych pochválil našeho QB Tomáše Fortelného, který vedl tým na hřišti a sám předvedl pár pěkných akcí. Za pozornost také stojí mladý RB Jan Nestr, který i přes svou relativní nezkušenost skóroval TD už ve třetím zápase v řadě (započítáme-li přípravný zápas s rakouskými Invaders). No a nakonec bych se chtěl zmínit o útočné lajně, která přes nedostatek zkušeností (hráči hrají povětšinou druhou, či dokonce svou první sezónu) odvedla pořádný kus práce a ukázala další zlepšení oproti minulým zápasům.

Každopádně Ostrava, tedy Ostrava poprvé, je za námi a musíme se plně soustředit na našeho příštího soupeře, kterým jsou Buldoci z Trnavy. Víme, že to nebude jednoduchý zápas, Buldoci své první dva zápasy vyhráli a nesporně ukázali svoji sílu. My však věříme, že pokud minimalizujeme naše chyby a budeme hrát fotbal, co umíme, přivezeme si již tuto sobotu cenný skalp i od sousedů ze Slovenska.

Paddock Liga východ

sezóna 2020

Přerov MammothsPřerov Mammoths000
Ostrava SteelersOstrava Steelers000
Brno SígrsBrno Sígrs000
Brno Alligators000

Partneři klubu

 • Penzion pod Drátníkem
 • Koala elektronik
 • Sita CZ
 • Bike Athletic
 • Menšíkova jedenáctka
 • Rodinná klinika M, s.r.o.
 • Servis podnikatelských rizik s.r.o.
 • ENEKA s.r.o., Vaše energetická úspora
 • Obrázek - logo Levná výpočetní technika
 • Obrázek - logo WSI
 • Obrázek - logo KPC
 • Obrázek - logo Autonova