Jiří Žák nabírá zkušenosti v USA

21. 09. 2015

Vedle studia využívá náš mladý „offensive lineman“ (#64) možnosti hrát fotbal za tým Blue Jays ve III. divizi NCAA na Westminster College v Missouri, USA

Jiří Žák (20 let), brněnský rodák, student Fyziky na Přírodovědecké fakultě Masarykovy univerzity. K našemu týmu Brno Alligators přišel v roce 2013 a kvůli svým proporcím - 195 cm a 135 kg, byl vybrán na post útočné lajny (OL). Díky svému zapálení, vytrvalosti a taky výborné práci pozičního trenéra OL Kyla Lanhama (USA), získal v roce 2014 cenu „Most Improved Offensive Player“ (cena pro útočníka za jeho největší zlepšení v daném roce). V sezoně 2015 byl již stálou součástí útočné lajny a na pozici „Left tackle“, kryl záda našemu rozehrávači T. Fortelnému (QB, #12).

Westminster Blue JaysJiřího však v nadcházející sezoně na českých hřištích neuvidíte, protože se mu podařilo získat studijní stipendium na Westminster College v Missouri, USA. Kde má mimo studia i možnost získávat fotbalové zkušenosti a to jako hráč týmu Westminster Blue Jays, který hraje v 3. divizi NCAA (Národní vysokoškolská atletická asociace).

Midlothian ISDLetošní sezonu sice jeho nový tým zahájil prohrou 30:17 (záznam zápasu můžete shlédnout zde) proti SAGU (Southwestern Assemblies of God University), ale věříme, že se bude týmu Blue Jays v dalších zápasech dařit a to i díky Jiřímu, který si vybojoval svou pozici v základním týmu útoku. Tato mladá naděje českého fotbalu si tak bude vychutnávat zápasy na podobných stadionech, jako byl tento (na fotografii) v Texasu.

Jiřímu přejeme hodně studijních i sportovních úspěchů a těšíme se na sezonu 2017, kdy bude moci své, v zámoří získané, zkušenosti předat svému domácímu týmu Brno Alligators.

Hodně štěstí Jiří!
Tým Alligators

Autor: AD

Tabulka Junioři východ

sezóna 2019, Bitters liga

Přerov MammothsPřerov Mammoths10+35
Vysočina GladiatorsVysočina Gladiators10+14
Bratislava OutlawsBratislava Outlaws10+5
Ostrava SteelersOstrava Steelers01-5
Brno SígrsBrno Sígrs01-14
Brno Alligators01-35

Partneři klubu

  • Koala elektronik
  • Sita CZ
  • Bike Athletic
  • Menšíkova jedenáctka
  • Rodinná klinika M, s.r.o.
  • Servis podnikatelských rizik s.r.o.
  • ENEKA s.r.o., Vaše energetická úspora
  • Obrázek - logo Levná výpočetní technika
  • Obrázek - logo WSI